17 Şubat 2010 Çarşamba

Absolut in Turkey with I'M HERE Movie


ABSOLUT DÜNYASINDA BİR AŞK HİKAYESİÜnlü yönetmen Spike Jonze ABSOLUT için robot aşkını konu alan br film çekti.Kışkırtıcı işlere imza atan ünlü yönetmen Spike Jonze iki robotun aşkını konu alan 30 dakikalık kısa filmini Sundance Film Festivali’nde ilk defa izleyici karşısına çıkardı. Jonze bu filmi gezegenin en heyecan verici markalarından biri olan ABSOLUT VOTKA ile işbirliği yaparak çekti.


Film tüm dünyanın yakından takip ettiği Sundance ve Berlin Film festivallerinden sonra ilk olarak İstanbul’da gösterilecek. 24 Şubat tarihinde ABSOLUT ve !f İstanbul sponsorloğuyla gerçekleştirilecek olan gösterimden sonra Mart ayı boyunca ABSOLUT’un MODERN İSTANBUL ile ortaklaşa gerçekleştirdiği ‘Modern Thursday – Modern Perşembeler’ parti serisinin ikincisinin açılışı da bu filmle yapılacak. Spike Jonze meraklıları filmi İstanbul Modern’de Mart ayı boyunca seyredebilecekler.


Yıllardır dünyanın önde gelen sanatçılarıyla işbirliği yapıp onlara destek çıkan ve yaşayan kültürü şekillendirerek trendler yaratan ABSOLUT’un daha önceki yıllarda Andy Warhol, Keith Haring ve Helmut Newton’la gerçekleştirdiği işler çok konuşulmuştu.


Jonze’un ‘I am Here – Ben Burdayım’ isimli kısa filmi ABSOLUT’un kuruluşundan bu yana en çok önem verdiği radikal ve cesur kimliğine çok güzel bir gönderme yapıyor. Günümüzün en yaratıcı yönetmenlerinden biriyle işbirliği yaparak ABSOLUT öncü kimliğini bir kez daha bize gösteriyor. Film ABSOLUT’un Spike Jonze’a ulaşıp hiç bir sınırlama koymadan yaratıcılığını kullanarak bir film yapmasını istemesiyle gerçekleşti.


‘Kaçırılmayacak harika bir fırsattı’ diyen Spike Jonze duygularını şöyle açıklıyor: ‘ABSOLUT hiç bir şeye sınırlama koymadı. . Absolut Dünyasındaki sıradışılığı ve yaratıcılığı anlattılar ve bu dünyada hayal gücümü kullanıp istediğim herşeyi yapmakta serbest olduğumu belirttiler. ABSOLUT’un bu samimi ve yaratıcı yaklaşımı beni çok etkiledi. İlk aşk filmimi ABSOLUT için yapmaya karar verdim ve Los Angeles’ta aşk yaşayan iki robotun aşkını böyle yazdım.’


Absolut Şirketi’nde Global Pazarlama’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı olan Anne Malmke ise ‘Doğuşundan beri ABSOLUT’un bir numaralı besin kaynağı yaratıcılık ve cesaret olmuştur. Son olarak işbirliği yaptığımız Spike Jonze ile de bu tarz yaratcı birlikteliklerin kalite çıtasını yükseltiğimize inanıyoruz. Spike Jonze populer kültürün gidişatını etkileyen en önemli isimlerden birisi ve ABSOLUT onunla birlikte çığır açacak’ diyerek görüşlerini belirttiyor.


‘I am Here – Ben Burdayım’ isimli 30 dakikalık bu kısa filmde Andrew Garfield ve Sienna Guillory başrolleri paylaşıyor. Filmin orjinal müziklerini Sam Spiegel yaparken, film için özel yazılan parçaları ise Los Angeles’lı ünlü müzisyen Aska Matsumiya yaptı.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder